Počtrnáctý

23. prosince 2011 v 10:23 | Skye H.
Tak je konečně doma, ten netbůček, všem doporučuju t-mobile, prootže kdo jinej by vám dal jinej úplně zadarmo, když jste toho starýho broučka utopili ve vaně? Každopádně lidi s dobrým srdcem ještě žijou!


...Vánoce za dveřma, pořád a stále nemám dárek pro drahocenný rodiče, snad to zmáknu dneska po obědě, na kterej stejně musim do města, protože doma nemáme ani sousto něčeho poživatelnýho. Vidim to na vepřoknedlozelo ve Slovanu, tam totiž pokaždý sedí nějakej dredatej kluk a háže na mě významný pohledy, což fakt miluju, potom zajdu do domácích potřeb hned naproti, koupim mamce lžičky, protože jich je věčně nedostatek, a ručník, protože jsem jí už čtyři zničila takovou tou barvou, co drží na všem, když jsem si chtěla napatlat dred na zeleno, nakonec ta barva ale skončila všude možně, jen ne na něm. Tatínek asi pod stromečkem najde trenky, ty sice platila mamka, ale já vybírala, jelikož jsem nechtěla riskovat, že by koupila něco jako.. ehm, se Santou Klausem, nemá sice tak příšernej vkus, ale radši jsem si to pojistila. Pak bych mu ale taky mohla pořídit nějakou knížku pěkně napěchovanou sudoku, aby to nemusel pořád hledat v novinách. Fakt by mě zajímalo, kde to seženu, v našem městečku menším než myší díra a vlastně ani nevim, jestli bude otevřeno. Zkusim štěstí.
...Letošní Vánoce jsou zase jednou vydařený. Povedlo se mi rozhádat se s V, což má za následek to, že jsme spolu nemluvili víc než tejden, ani jsme si nepopřáli šťastný a veselý a dalších čtrnáct dní se u nás stoprocentně neukáže, protože od nich přes svátky nejezděj autobusy. Pěšky se sem určitě nepotáhne. Začínám z toho mít fakt depku. Ten sníh to ale kompenzuje. Až půjdu na ten oběd, musim s sebou táhnout foťák, mohla bych zase jednou vyfotit něco pořádnýho. Přemejšlim o tom, že si zapálim svíčky, ale spíš to nechám až na večer. Měla bych konečně vstát z tý postele a dát si něco k jídlu, začíná mi kručet v bachoru. Tak já jdu. Za chvilku se tu objevim (snad) s něčim na zub.
...Tak jsem dokonce našla chlebíček, doufám, že nebyl starší než vypadal, ale díkybohu za něj. Myslim, že to tam půjdu ještě prohrabat, třeba se objeví vánočka nebo něco podobnýho. Když jsme tak šla do tý kuchyně, napadlo mě, že bych si mohla sepsat seznam novoročních předsevzetí. A tak to taky udělám.
1. Budu si v pokoji udržovat pořádek, jak na podlaze, tak ve skříních a šuplíkách, i když tam neni vidět.
2. Nebudu kašlat na domácí mazlíčky. Každodenní dvouhodinová procházka s hafanama, a to i když budu mít na práci něco jinýho (!). Pravidelně čistit akvárko pískomilům, pouštět je proběhnout po pokoji a nekrmit je jen jabkama, který nesnim.
3. Nebudu jako stíhačka a dám V možnost dejchat. Neozvu se, dokud se on neozve mě. Aspoň na nějakou dobu.
4. Měla bych si najít nějaký kamarádky ženskýho pohlaví (Týna se nepočítá).
5. BUDU SI ŠETŘIT PENÍZE!
6. Nebudu kašlat na školu, nebudu dělat domácí úkoly s týdennám zpožděním a na písemky se budu učit dřív, než o přestávce před hodinou.
7. Prostě a jednoduše, budu lepším člověkem.
8. Rozhodně BUDU dodrržovat všechny předsevzetí!

Tak. Je mi líp.
V neděli jsme se s mamkou vydaly okouknout trhy v Budějcích, a i když jsme se vůbec nedostaly až na náměstí, kde ty trhy byly, strašně se mi to líbilo, protože jsme to zapíchly v Lindexu, kde jsem se fakt zabydlela. Tak krásný věci! Nejenže jsem konečně sehnala šaty na bratránkův maturák (po kterým mimochodem se všema svýma kamarádama přespí u nás doma. Nechápu, jak mu to mamka mohla dovolit, když já bych schytala minimálně tejden domácího vězení jen za to, že jsem se opovážila zeptat na takovou absurditu. Každopádně to bude pecka. S jistotou vim, že aspoň jeden z bratránkových spolužáků má dredy až po zadek, představte si mít ho doma přes noc), ale ulovila jsem taky nejhezčí kalhoty, jaký jsem kdy viděla a taky mám úžasný černý vysoký kanady. Všichni na mě čuměj jak na magora, když si tak vykračuju ulicí s kanadama, kalhotama, co vypadaj jak z války, kabátem s bílejma sobama, a k tomu všemu dredy. Miluju, když na mě lidi zíraj.
...Taky mi P zase oznámil, že mě stále příšerně miluje, na což jsem mu musela říct, že jsem blbá a nedokážu si předtavit, že budu ještě někdy myslet na někoho jinýho než na V, kterej už ztratil zájem, jak to tak vypadá, a že P je pro mě moc hodnej a že já jsem na ty rebely a podivíny a že potřebuju staršího kluka, aby mě trošku zmírnil. P na mě hodil takovej strašně podivnej pohled a řekl mi, že stejně bude vždycky čekat, a já měla co dělat, abych se nerozbulela a udržela se na nohou. Říkám si ale, že kdyby bylo všechno jednodušší, přestal by mě život za chvilku bavit. Já jsem vlastně zrvoinka v tuhletu chvilku nesmírně šťastnej člověk, víte, s tim chlebíčkem v břiše a netbůčkem v ruce a pípá mi tu smska od L a Týna mi vypráví, jak si zdobí pokoj žárovičkama a Bodie mě hřeje u nohou a venku je docela bílo. Taky ze mě ještě tak úplně neopadla radost z toho, že se včera šťastně našel Ben, kterej byl pět hodin nezvěstnej v hlubokym lese a já půl dne probrečela. Večer jsme pak s Benem seděli na gauči a koukali na MTV a já se bála, že kdž ho pustim, zase mi zmizí a že tentokrát už to se mnou sekne. Ale dobře to dopadlo. Když jsem ho konečně pustila, spal jako dřevo a myslim, že tam dole pořád chrní. Teď bych se měla rychle zvednout, nazout si svý kanady a vyrazit směr oběd. Nebo taky zůstat ještě malinkatou chviličku v posteli a snít o tom, jak je na Jamajce krásně..
 


Komentáře

1 froya | Web | 23. prosince 2011 v 10:36 | Reagovat

Nemůžeš, kvůli blogu.cz, dychtivému po co největšímu zkomplikování nám, ubohým blogařským tvorečkům, při psaní článků. Blog je prevít!

2 Kompi | Web | 23. prosince 2011 v 11:10 | Reagovat

ach,to je nejkrásnější dárek k Vánocům,zase si na blogu!:)
a odepisuj na smsky,jako!:D
si úžasná,pomalu závidím Vojtovi:D:D:D

3 eraser. | Web | 23. prosince 2011 v 13:14 | Reagovat

nojo, je mi líto, že jste rozhádaní. snad se to brzy dá dohromady... moc hezký článek. nechceš sem dát někdy fotku sebe ve svém outfitu? zní to úplně skvěle!

4 Fly - zebra | Web | 23. prosince 2011 v 14:13 | Reagovat

no jo. s klukama je to těžký. I s jídlem i s dárkama i s depkama i s barvama na vlasy i s hromadou dalších věcí. myslím, že budu následovat tvého příkladu a spáchám seznam n. p. .D F.

5 zéra | Web | 23. prosince 2011 v 17:12 | Reagovat

Tebe, jak si takhle vykračuješ po městě bych chtěla potkat! Dej sem fotku! :D
Novoroční předsevzetí.. dávám si jich vždycky milion a dodržim z nich tak 2, ale tak co, nevadí.
To že jste s V., rozhádáný je špatně blbý! Snad se to dá co nejdřív dopořádku, protože.. jste i jen podle čtení krásnej pár.

6 Kompi | Web | 23. prosince 2011 v 17:35 | Reagovat

tys to ještě poupravila,zmizla tvoje fotka:/.
dopis nedošel.
všechny páry,který znám si na vánoce daly pauzu. kdo je p?
áchjo.krásný vánoce:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.